Názov projektu: Vzájomné obchodné a investičné vzťahy medzi V4 a Južnou Kóreou

Grantová schéma: Štandardné granty Medzinárodného vyšehradského fondu

Zodpovedný riešiteľ: doc. Ing. Martin Grešš, PhD.

Spoluriešitelia: Ing. Martin Grančay, PhD.

Doba riešenia: 01. 01. 2015 - 31. 10. 2015

visegrad

Riešiteľom projektu je Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Projekt je spolufinancovaný Medzinárodným vyšehradským fondom.

V dňoch 22. - 24. 6. 2015 sa v Aule Ekonomickej univerzity v Bratislave uskutočnila medzinárodná vedecká konferencia o vzájomných obchodných a investičných vzťahoch krajín V4 a Južnej Kórey.

Na konferenciu nadväzoval medzinárodný workshop, ktorý sa uskutočnil v dňoch 14. - 15. 9. 2015 v Busane, Južná Kórea.

ZBORNÍK VEDECKÝCH PRÁC

Partneri

VŠE v Prahe, Fakulta medzinárodných vzťahov Univerzita Corvinus v Budapešti Politechnika Częstochowska, Poľsko Centrum EÚ, Národná univerzita v Busane

Základné informácie o projekte

Hlavným cieľom tohto projektu je analyzovať súčasné trendy a perspektívy vývoja obchodu a investícií medzi V4 a Južnou Kóreou, so špeciálnym zameraním na identifikovanie spoločných záujmov a vhodných oblastí rozvoja hospodárskej spolupráce medzi V4 a Južnou Kóreou. Tím vedcov sa zameria najmä na nasledovné otázky:

1. Analýza vzájomných obchodných vzorcov Južnou Kóreou a V4, a to tak v oblasti statkov ako aj služieb;
  2. Analýza investičného prostredia a hlavných trendov v toku priamych zahraničných investícií medzi Južnou Kóreou a štátmi V4 s cieľom identifikovať nové príležitosti rozvoja;

Každý partner sa bude zaoberať uvedenými výskumnými otázkami z perspektívy danej krajiny. Zástupcovia partnerov sa v júni 2015 zúčastnia akademickej konferencie v Bratislave, kde budú prezentované hlavné závery výskumu. Za účasti akademikov, expertov a PhD. študentov vystúpia na konferencii aj odborníci z ministerstiev hospodárstva jednotlivých štátov V4. Po dôkladnej analýze skúmaných otázok a porovnaní pohľadov zástupcov jednotlivých inštitúcií bude finálnym výstupom projektu vedecká monografia zahŕňajúca jedhotlivé závery a odporúčania. Monografia bude následne rozoslaná relevantným inštitúciám a prezentovaná na samostatnom workshope v Južnej Kórei v septembri 2015.

Kontakt

Pre viac informácií kontaktujte koordinátora projektu doc. Ing. Martina Grešša, PhD.