Študijný program: Hospodárska diplomacia

Harmonogram akademického roka 2017/18

Štátne skúšky bakalárskeho štúdia v študijnom programe Medzinárodné ekonomické vzťahy pozostávajú z predmetov:

Písomná časť

Ústna časť

Otázky pre štátne skúšky

Otázky pre inžinierske štátne skúšky platné pre akademický rok 2016/2017 (.pdf) - otázky pre štátne skúšky platné v akademickom roku 2016/2017

Poznámka: Pre študentov, ktorí opakujú predmet(y) štátnej skúšky platia otázky pre štátne skúšky pre daný akademický rok, v ktorom vykonajú príslušný predmet štátnej skúšky.

Dôležité upozornenia:

• štátne skúšky na FMV EU v Bratislave sa riadia Študijným poriadkom EU v Bratislave a Poriadkom pre štátne skúšky na FMV EU v Bratislave;
  • výsledok skúšky, resp. zápočtu musí byť zaznamenaný nielen v indexe študenta, ale najmä v systéme AIS, ktorý je primárnym zdrojom kontroly štúdia;
  • podmienkou účasti na štátnych skúškach z predmetov Medzinárodné vzťahy a Svetová ekonomika a na obhajobe bakalárskej práce, je úspešné absolvovanie písomnej a ústnej časti štátnej skúšky z predmetu Interkultúrna komunikácia a rokovania v cudzom jazyku.

Prihlásenie na štátne skúšky - AIS - postup

1. Otvoriť webstránku Akademického informačného systému (AIS): https://ais2.euba.sk/ais/start.do
  2. Prihlásiť sa:
    • Login: číslo ISIC karty študenta
    • Heslo: rodné číslo študenta (po načítaní sa vľavo hore objaví meno a priezvisko študenta);
  3. V ľavom stĺpci je potrebné kliknúť na "Evidencia štúdia";
  4. Následne kliknúť na Administrácia štúdia - "VSES017 - Štúdium, zápisné listy, záverečné práce, štátne skúšky";
  5. V dolnom okne sú tri listy: Zápisné listy - Záverečné práce - Štátne skúšky, kliknete na "Štátne skúšky" a kliknúť na ikonu "+";
  6. Otvorí sa okno s označením "Predmety štátnej skúšky";
  7. V dolnej časti v okne "Termín" kliknúť na pravej strane na šipku a vybrať termínové rozhranie štátnej skúšky. Následne v okne "Štátnicové predmety študijného plánu" je potrebné potvrdiť predmety štátnej skúšky (stĺpec "P") a potvrdiť cez "Enter" alebo hornou zelenou ikonou.
  8. Výber sa následne zobrazí v časti "Predmety termínu štátnej skúšky".

Prihlásenie a odhlásenie v systéme AIS je potrebné vykonať do termínu stanoveného v harmonograme. V prípade, že študent bude chcieť zmenu vykonať po tomto dátume, musí podať písomnú žiadosť prostredníctvom študijného oddelenia fakulty.

Zaradenie do komisie sa študent dozvie prostredníctvom AIS.