Výsledky celoslovenského kola ŠVOČ, ktoré sa konalo 9. mája 2024 na Fakulte sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave

Dňa 9. mája 2024 sa konalo celoslovenské kolo ŠVOČ na Fakulte sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Zúčastnilo sa ho 11 súťažiacich zo 6 univerzít – z Fakulty sociálych vied Univerzity P. J. Šadárika v Košiciach, z Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity M. Bela v Banskej Bystrici, z Fakulty  sociálnych  vied  Univerzity sv. Cyrila  a Metoda v Trnave, z Fakulty medzinárodných  vzťahov  Ekonomickej univerzity  v Bratislave, z Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a z Katedry politológie  Trenčianskej univerzity  Alexandra  Dubčeka  v Trenčíne.

Nesmierne nás teší, že FMV opäť, aj tento rok, obhájila jednu z prvých troch priečok na celoslovenskom medzifakultnom kole ŠVOČ. Druhé miesto obsadil Lukáš Chudý s prácou Stratégia modrého oceánuĎakujeme za skvelú reprezentáciu Fakulty medzinárodných vzťahov EU v Bratislave obom našim zástupcom Bc. Martinovi Bruškovi a Lukášovi Chudému .

 

Obaja zástupcovia FMV Bc. Martin Bruška a Lukáš Chudý získali Diplomy za účasť v celouniverzitnom kole Študentskej vedeckej a odbornej činnosti na EU v Bratislave.

 

Výsledky fakultného kola ŠVOČ, ktoré sa konalo 22. marca 2024 

Do fakultného kola sa prihlásilo a práce odovzdalo 7 študentov, z toho boli 5 študenti druhého stupňa štúdia a 2 študenti prvého stupňa štúdia. Prvé miesto získali dvaja študenti: Lukáš Chudý s prácou Stratégia modrého oceánu  (vedúci práce doc. Ing. Martin Grešš, PhD.) a  Bc. Martin Bruška s prácou Dezinformácie ako nástroj medzinárodnej politiky a ich dopad na verejnú mienku Slovenskej republiky (vedúci práce doc. PhDr. Ľubomír Čech, PhD.). Na druhom mieste skončila Bc. Iryna Tallian s prácou Ekonomická aktivita OPEC a súčasne výzvy kartelu ako determinant jeho budúcej stability (vedúci práce Ing. Boris Dziura, PhD.) a na 3. mieste sa umiestnila Bc. Barbora Rusnáková s prácou Problematika súčasnej reformy OSN z pohľadu teórií medzinárodných vzťahov (vedúci práce doc. dr. Tomáš Imrich Profant).

Výsledky celoslovenského kola ŠVOČ, ktoré sa konalo 11. mája 2023 na Katedre politológie Trenčianskej univerzity v Trenčíne

Dňa 11. mája 2023 sa konalo celoslovenské kolo ŠVOČ na Katedre politológie Trenčianskej univerzity v Trenčíne. Zúčastnilo sa ho 9 súťažiacich z 5 univerzít – z Fakulty  sociálnych  vied  Univerzity  Cyrila  a Metoda   v Trnave, z Fakulty medzinárodných  vzťahov  Ekonomickej univerzity  v Bratislave, z Fakulty  politických  vied  a medzinárodných  vzťahov  Univerzity  Mateja  Bela  v Banskej  Bystrici, z Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a z Katedry politológie  Trenčianskej univerzity  Alexandra  Dubčeka  v Trenčíne.

Na prvom mieste skončila Simona Ivančíková z FSV UCM v Trnave s prácou Odkaz pre starostu – nástroj na podporu participácie. Na druhom mieste sa umiestnila práca Reforma politickěho systému Ukrajiny Serhiiho Shokha z Katedry politológie TnUAD v Trenčíne  a tretie miesto obsadila naša študentka Bc. Sabina Lacušová s prácou Severské  štáty ako lídri v oblasti ochrany životného prostredia v Európe.  

Ďakujeme za skvelú reprezentáciu Fakulty medzinárodných vzťahov EU v Bratislave obom našim zástupcom Bc. Sabine Lacušovej a Jánovi Cipárovi.

 

Diplomy za účasť v celouniverzitnom kole Študentskej vedeckej a odbornej činnosti získali: Ján Cipár a Bc. Sabina Lacušová.

 

Výsledky fakultného kola ŠVOČ, ktoré sa konalo 28. apríla 2023 

Prvý stupeň štúdia

1. miesto: Ján CipárVybrané štáty USA a komparácia ich ekologických politík, vedúci práce Ing. Boris Dziura, PhD., oponent PhDr. Peter Csányi, PhD.

2. miesto:  Vojtech Höhn: Analýza teritoriálneho a sektorového zamerania bilaterálnej rozvojovej spolupráce SR, vedúci práce Ing. Peter Jančovič, PhD., oponent Ing. Juraj Sýkora

3. miesto: Catherine Rosová: Postavenie Južnej Kórei na svetovom trhu, vedúci práce doc. Ing. Martin Grešš, PhD., oponent Ing. Kristína Baculáková, PhD. 

Druhý stupeň štúdia:

1. miesto: Bc. Sabina LacušováSeverské štáty ako lídri v oblasti ochrany životného prostredia v Európe, vedúci práce, Mgr. Michael Augustín, PhD., oponent Ing. Jakub Pernický

2. miesto:  Bc. Zuzana Baďurová: Severská spolupráca a budúcnosť severského regiónu, vedúci práce Mgr. Michael Augustín, PhD., oponent Ing. Júlia Kromková

3. miesto: Bc. Valéria Sokolíková: Adaptácia na klimatickú zmenu v operáciách OSN na  budovanie mieru,  vedúci práce doc. Milan Kurucz, CSc., oponent Mgr. Juraj Ondriaš, PhD. 

Cenu rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za 1. miesto v celouniverzitnom kole ŠVOČ za rok 2022 získala najlepšia študentská práca z fakultného kola: za 1. stupeň  Význam primárnych komodít v zahraničnom obchode Brazílie v 21. storočí študentky Dominiky Kocánovej a za 2. stupeň získala práca Postkoloniálna politika Talianskej republiky v severnej Afrike – potenciál a obmedzenia študentky Júlii Kromkovej diplom..

 

Na Katedre politológie a euroázijských  štúdií Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa dňa 14. 6. 2022 konalo medziuniverzitné kolo ŠVOČ. Súťažiaci zastupovali 4 univerzity – Fakultu sociálnych vied UCM v Trnave, Pedagogickú fakultu UK v Bratislave, Fakultu medzinárodných vzťahov EU v Bratislave a Filozofickú fakultu UKF v Nitre. Prvé miesto získala  Mgr. Júlia Kromková s témou Postkoloniálna politika Talianskej republiky v severnej Afrike – potenciál a obmedzenia. Tretie miesto obsadila Bc. Dominika Kocánová s témou Význam primárnych komodít v zahraničnom obchode Brazílie v 21. storočí

 

Vo fakultnom kole ŠVOČ, ktoré sa konalo 29. 4. 2022, sa umiestnili dve súťažiace pri zhode bodov na prvom mieste.

1. miesto 

Dominika Kocánová

Názov práce: Význam primárnych komodít v zahraničnom obchode Brazílie v 21. storočí

Vedúci práce: Ing. Peter Jančovič

 

1. miesto: 

Bc. Júlia Kromková

Názov práce: Postkoloniálna politika Talianskej republiky v severnej Afrike – potenciál a obmedzenia

Vedúci práce: doc. PhDr. Ľubomír Čech, CSc.

 

3. miesto: 

Barbora Rusnáková

Názov práce: Vplyv malých štátov OSN vo vybraných otázkach

Vedúci práce: doc. Milan Kurucz, CSc.

 

 

Diplom rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za účasť v celouniverzitnom kole ŠVOČ za rok 2021 získala najlepšia študentská práca z fakultného kola: za 2. stupeň Transformácia systému moci v súčasnej Líbyi – možnosti a limity študentky Júlii Kromkovej.

Vyhodnotenie najlepších prác ŠVOČ 2020/2021

Víťazi fakultného kola ŠVOČ 2020/2021

1. miesto  Bc. Júlia Kromková:

Transformácia systému moci v súčasnej Líbyi – možnosti a limity

Vedúci práce: doc. PhDr. Ľubomír Čech, CSc.

Oponent: Mgr. Martin Karas, PhD.

 

2. miesto Bc. Denisa Hanáková:

Interkultúrna komunikácia v diplomacii

Vedúci práce: doc. Milan Kurucz, CSc.

Oponentka: PhDr. Simona Chuguryan, PhD.

 

3. miesto Bc. Ganna Ageieva:

Osobitosti hospodárskeho rozvoja Singapuru

Vedúca práce: Dr. h. c. prof. Ing. Ľudmila Lipková, CSc.

Oponentka: Ing. Tatiana Damašková, PhD.

 

Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave zorganizovala celoslovenské medzifakultné kolo ŠVOČ, ktoré sa uskutočnilo online cez MS Teams dňa 12. mája 2021. Zúčastnilo sa ho 8 súťažiacich z 5 fakúlt a to z: Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici, Fakulty sociálnych a ekonomických vied UAD v Trenčíne, Fakulty sociálnych vied UCM v Trnave, Filozofickej fakulty UKF v Nitre a Fakulty medzinárodných vzťahov EU v Bratislave.

Komisia ocenila, že súťažiaci študenti si vybrali zaujímavé témy, mali výborne pripravené prezentácie v PowerPointe, vynikajúco zvládli odpovede na otázky, čím sa preukázala ich skvelá príprava, znalosť riešenej problematiky, ako aj zanietenosť pre danú tému.

Z týchto dôvodov udelila komisia 1. až 4. miesto vždy dvom súťažiacim.

Poradie

Študent

Názov práce

Univerzita, fakulta

Vedúci práce

Oponent

    1.

Bc. Františka Pirosková

Dark web a policajné zložky

UMB v BB, FPVaMV

doc. Mgr. Jaroslav Ušiak, PhD.

doc. Ing. Karol Fabián, CSc.

    1.

Bc. Michaela Dziaková

Dôvody účasti voličov
vo voľbách do Európskeho parlamentu na Slovensku

UCM v TT, FSV

PhDr. Jakub Bardovič, PhD.

doc. PhDr. Tatiana Tökölyová, PhD.

    2.

Bc. Denisa Hanáková

Interkultúrna komunikácia
v diplomacii

EUBA, FMV

doc. Milan
Kurucz, CSc.

PhDr. Simona  Chuguryan, PhD.

    2.

Nikola Zemanová

Genocída Rohingov
v Mjanmarsku

UKF v Nitre, FiF

PhDr. Kočnerová Mária, PhD.

Mgr. Beáta Izsófová   

    3.

Bc. Ján Ganobčík

Aplikácia e-governmentu
v podmienkach Švajčiarska

UCM v TT, FSV

PhDr. Michal Lukáč, PhD.

PhDr. Martin
Halmo, PhD.

    3.

Bc. Richard Hasaj

Ideológie ovplyvňujúce vznik totalitných režimov. Prečo sa Roger Scruton v článku
The Totalitarian Temptation mýlil?

UKF v Nitre, FiF

Mgr. Tibor Szentandrási, PhD.

Mgr. Henrich Fačkovec

    4.

Bc. Júlia Kromková

Líbya na pozadí súčasného
rozdelenia geopolitických sfér
vplyvu

EUBA, FMV

doc. PhDr.
Ľubomír Čech, CSc.

Mgr. Martin Karas, PhD.

    4.

Alexandra Hoťková

Rozdielne odmeňovanie
zamestnancov v závislosti
od životných nákladov

UAD                                    v Trenčíne, FSaEV

JUDr. Andrej Poruban, PhD.

Ing. Martina Jakubčinová, PhD., MBA

Diplom rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za účasť v celouniverzitnom kole ŠVOČ za rok 2020 získala najlepšia študentská práca z fakultného kola: za 2. stupeň Miesto a úloha hnutia Taliban pri riešení súčasnej bezpečnostnej situácie v Afganistane študentky Ivany Pápayovej.

Vyhodnotenie najlepších prác ŠVOČ 2019/2020

Víťazi fakultného kola ŠVOČ 2019/2020 

1. miesto Bc. Ivana Pápayová

Názov práce: Miesto a úloha hnutia Taliban pri riešení súčasnej bezpečnostnej situácie v Afganistane

Vedúci práce:  doc. PhDr. Ľubomír Čech, CSc., mimoriadny profesor

 

2. miesto Sandra Gálová

Názov práce: Životná úroveň  v štátoch Západnej Afriky (analýza vybraného ukazovateľa)

Vedúca práce: Ing. Natália Zagoršeková, PhD.

 

3. miesto Bc. Lucia Kočanová

Názov práce: Obchodné vzťahy Číny s krajinami V4

Vedúci práce: doc. Ing. Martin Grešš, PhD.

 

Najlepšia práca na prvom stupni štúdia

Sandra Gálová

Názov práce: Životná úroveň  v štátoch Západnej Afriky (analýza vybraného ukazovateľa)

Vedúca práce: Ing. Natália Zagoršeková, PhD.

 

Pri príležitosti 20. výročia Fakulty medzinárodných vzťahov EUBA boli 13. 2. 2020 pozvaní zástupcovia 9 fakúlt/katedier na medzifakultné/celoslovenské kolo ŠVOČ do Bratislavy. V súvislosti s pandémiou koronavírusu sme museli celoslovenské kolo ŠVOČ v roku 2020 zrušiť a pozvali sme oslovených na budúci rok. 

Cenu rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za 2. miesto v celouniverzitnom kole ŠVOČ za rok 2019 získala najlepšia študentská práca z fakultného kola: za 2. stupeň Aplikácia konceptov Planetárnych medzí a Prahov zlomu ekosystému Zeme v rámci environmentálnych politík  študentky Kataríny Homolovej.

Vyhodnotenie najlepších prác ŠVOČ 2018/2019

Víťazi fakultného kola ŠVOČ 2018/2019 – slovenská sekcia

1. miesto Bc. Katarína Homolová

Názov práce: Aplikácia planetárnych medzí  a Prahov zlomu ekosystému Zeme v rámci environmentálnych politík

Vedúci práce:  Ing. Mikuláš Černota, PhD.

 

2. miesto Bc. Pavol Kucharovic

Názov práce: Vplyv štvrtej priemyselnej revolúcie na vybrané oblasti ekonomiky

Vedúci práce: doc. Ing. Martin Grešš, PhD., mimoriadny profesor

 

3. miesto Bc. Andrea Pállová

Názov práce: Overenie Heckscherovej-Ohlinovej teorémy na zahraničnom obchode ČĽR

Vedúci práce: Ing. Leonid Raneta, PhD.

 

Víťazi fakultného kola ŠVOČ 2018/2019 – ruská sekcia

1. miesto Bc. Vlada Golovina

Názov práce: Cieľ 5 –  Dosiahnuť rodovú rovnosť   

Vedúca práce:  Mgr. Tetyana Zubro, PhD.

 

1. miesto Bc. Nika Ermakova

Názov práce: Cieľ 14 - Zachovať a udržateľne využívať oceány a moria 

Vedúca práce:  Dr. h. c. prof. Ing. Ľudmila Lipková, CSc

 

2. miesto Bc. Kyrylo Kurachyk

Názov práce: Cieľ 17 - Posilniť  globálne partnerstvo  pre udržateľný rozvoj 

Vedúci práce: Ing. Mykhaylo Kunychka, PhD.

 

2. miesto Bc. Olexandr Kovalenko

Názov práce: Cieľ 12 - Zabezpečiť  udržateľnú spotrebu a výrobu 

Vedúci práce: Ing. Mykhaylo Kunychka, PhD

 

3. miesto Bc. Robert Kovtun

Názov práce: Cieľ 6 - Zaistiť dostupnosť vody, udržateľný vodný manažment a sanitáciu

Vedúci práce: Ing. Mykhaylo Kunychka, PhD

 

3. miesto Bc. Denys Melnik

Názov práce: Cieľ 11 - Vytvárať  bezpečné a odolné mestá a ľudské osídlenia   

Vedúci práce: doc. Milan Kurucz, CSc.

 

Medzifakultné/celoslovenské kolo ŠVOČ v Košiciach

Fakulta verejnej správy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach dňa 16. mája 2019 organizačne zabezpečila medzifakultnú súťaž ŠVOČ 2019, v rámci ktorej prezentovalo svoje práce 8 študentov z nasledujúcich pracovísk:

  • Fakulta verejnej správy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach,
  • Fakulta sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave,
  • Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave,
  • Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne,
  • Katedra politológie Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne,
  • Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity M. Bela v Banskej Bystrici. 

Odborná komisia na posúdenie prác ŠVOČ v zložení PhDr. Miroslav Fečko, PhD. (UPJŠ v Košiciach, FVS), Dr.h.c. prof. Ing. Pavel Nečas, PhD., MBA (UMB v Banskej Bystrici, FPVaMV), doc. PhDr. Andrea Čajková, PhD. (UCM v Trnave, FSV), PhDr. Gilbert Futó, PhD. (EU v Bratislave, FMV) a Mgr. Martina Novotná (TnUAD v Trenčíne, KP) rozhodla o nasledovnom umiestnení na prvých troch miestach:

1. miesto: Bc. Martina Mitrová (UMB, FPVaMV)

2. miesto: Bc. Natália Kočišová (UCM, FSV)

3. miesto: Bc. Katarína Homolová (EUBA, FMV)

3. miesto: Diana Kancová (UPJŠ, FVS)  

Diplom rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za účasť v celouniverzitnom kole ŠVOČ za rok 2018 získali najlepšie študentské práce z fakultného kola: za 2. stupeň Humanitná bezpečnosť a nelegálna migrácia študenta Andreja Batyásyho a v sekcii ruského jazyka Energetická bezpečnosť Ukrajiny študentky Darii Zhuzhzhalkiny.

Vyhodnotenie najlepších prác ŠVOČ 2017/2018

Víťazi fakultného kola ŠVOČ 2017/2018 – slovenská sekcia

1. miesto Bc. Andrej Batyás

Názov práce: Humanitárna bezpečnosť a nelegálna migrácia

Vedúci práce:  doc. Milan Kurucz, CSc.

 

2. miesto Bc. Kristína Blašková

Názov práce: Svetový obchod s obilninami

Vedúci práce: Ing. Leonid Raneta, PhD.

 

3. miesto Bc. Marián Jantulík

Názov práce: Demograficka politika v kontexte demografického prechodu a jej implikácie na ekonomický rast Iránu

Vedúci práce: doc. Ing. Martin Grešš, PhD., mimoriadny profesor

  

Víťazi fakultného kola ŠVOČ 2017/2018 – ruská sekcia

1. miesto Bc. Daria Zhuzhzhalkina

Názov práce: Energetická bezpečnosť Ukrajiny

Vedúci práce:  Ing. Mykhaylo Kunychka, PhD.

 

2. miesto Bc. Maryna Krykun

Názov práce: Ekonomický rozvoj Brazílie  

Vedúca práce: Dr. h. c. prof. Ing. Ľudmila Lipková, CSc.

 

3. miesto Bc. Stanislav Sytnyk

Názov práce: Ekonomický rozvoj Argentíny

Vedúca práce: Dr. h. c. prof. Ing. Lipková, Ľudmila, CSc.

 

Prvý ročník celoslovenskej medzifakultnej súťaže ŠVOČ 2018 v Trnave

S podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, vydavateľstva NIKARA, portálu Veda na dosah, vedeckých časopisov Politické vedy, Slovak Journal of Political Sciences, Slovak Journal of Public Policy and Public Administration a Slovenskej spoločnosti pre verejnú správu pri SAV sa dňa 3. 5. 2018 na Fakulte sociálnych vied UCM v Trnave konal 1. ročník  celoslovenskej medzifakultnej súťaže ŠVOČ 2018 za účasti 13 študentov z 8 univerzitných pracovísk – Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave, Katedry politológie a Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity A. Dubčeka, Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity M. Bela v Banskej Bystrici, Filozofickej fakulty Univerzity K. Filozofa v Nitre, Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a  Fakulty verejnej správy Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach.    

Komisia v zložení – prof. PhDr. Svetozár Krno, CSc., (FF UKF Nitra), doc. PaedDr. PhDr. Marcel Lincényi, PhD., (TnUAD), doc. PhDr. Peter Čajka, PhD., (FPV a MV UMB), doc. PhDr. Jaroslav Mihálik, PhD., (FSV UCM), PhDr. Miroslav Fečko, PhD., (UPJŠ Košice) a Ing. Leonid Raneta, PhD. (FMV EU) rozhodla o nasledovnom umiestnení:   

1. miesto: Mária Hrubšová (KSSP FSV UCM)

Canisterapia a jej význam v sociálnych službách

školiteľ: doc. PhDr. Mária Dávideková, PhD.

 

2. miesto: Andrej Mikyška (FPV a MV UMB)     

Hybridná vojna ako novodobý fenomén: Analýza protizápadnej propagandy

školiteľ: Mgr. Milan Šuplata, PhD.

 

3. miesto: Mátyás Szuri (KPEŠ FF UKF) 

Extrémizmus v nových médiách

školiteľ: PhDr. Miriam Mlyneková, PhD.

Diplom rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za účasť v celouniverzitnom kole ŠVOČ za rok 2017 získala najlepšia študentská práca z fakultného kola: za 1. stupeň  Regionálne dôsledky liberalizácie v kontexte transatlantických vzťahov študenta Pavla Kucharovica a za 2. stupeň Šíizmus a jeho reflexia v zahraničnej politike Iránskej islamskej republiky študentky Daši Židuliakovej.

Vyhodnotenie najlepších prác ŠVOČ 2016/2017

Víťazi fakultného kola „ŠVOČ“ 2016/2017

1. miesto Pavol Kucharovic

Názov práce: Regionálne dôsledky liberalizácie v kontexte transatlanstických vzťahov

Vedúca práce:  Ing. Bianka Bittmannová

 

2. miesto Miroslava Martíšková

Názov práce: Politická participácia menšín vo Vyšehradskom regióne

Vedúca práce: Ing. Marianna Dudášová

 

3. miesto Bc. Daša Židuliaková

Názov práce: Šíitizmus a jeho reflexia v zahraničnej politike Iránskej islamskej republiky

Vedúci práce: doc. PhDr. Ľubomír Čech, CSc., mimoriadny profesor

 

Najlepšia práca na prvom stupni štúdia

Pavol Kucharovic

Názov práce: Regionálne dôsledky liberalizácie v kontexte transatlanstických vzťahov

Vedúca práce:  Ing. Bianka Bittmannová

 

Prehľad ocenených študentov na 2. medzifakultnom kole ŠVOČ 3. 5. 2017 v Banskej Bystrici

1. miesto Bc. Bibiana Uhrínová

Názov práce: Krízový manažment pandémie chrípky

Vedúci práce:

FPVaMV Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

 

2. miesto Bc. Daša Židuliaková

Názov práce: Šíitizmus a jeho reflexia v zahraničnej politike Iránskej islamskej republiky

Vedúci práce: doc. PhDr. Ľubomír Čech, CSc., mimoriadny profesor

FMV Ekonomickej univerzity v Bratislave        

 

3. miesto Bc. Zuzana Draková

Názov práce: Adaptácia seniorov v zariadeniach sociálnych služieb

Vedúca práce: doc. PhDr. Oľga Bočáková, PhD.

FSV Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave                                 

Diplom rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave za účasť v celouniverzitnom kole ŠVOČ za rok 2016 získala najlepšia študentská práca z fakultného kola: za 1. stupeň  Predsedníctvo SR v Rade EÚ ako príležitosť pre prezentáciu Slovenska v zahraničí študentky Martiny Kúkelovej a za 2. stupeň Postavenie Ruskej federácie a svetových trhoch s neenergetickými surovinami študentky Ivany Sotákovej.

Vyhodnotenie najlepších prác ŠVOČ 2015/2016

Víťazi fakultného kola „ŠVOČ“ 2015/2016

1. miesto: Bc. Ivana Sotáková

Názov práce: Postavenie Ruskej federácie na svetových trhoch s neenergetickými komoditami

Konzultant: Ing. Leonid Raneta, PhD.

Oponent: Ing. Mykhaylo Kunychka, PhD.


2. miesto: Bc. Denisa Rášová

Názov práce: Spracovanie a recyklácia odpadu v Európskej únii: príklady vybraných členských štátov

Konzultant: Ing. Mikuláš Černota, PhD.

Oponentka: PhDr. Daša Adašková, PhD.


3. miesto: Martina Kúkelová

Názov práce: Predsedníctvo SR v Rade EÚ ako príležitosť pre prezentáciu Slovenska v zahraničí

Konzultantka: Ing. Katarína Cséfalvayová, PhD.

Oponentka: doc. PhDr. Marta Zágoršeková, CSc. 

 

Najlepšia práca na prvom stupni štúdia

Martina Kúkelová

Názov práce: Predsedníctvo SR v Rade EÚ ako príležitosť pre prezentáciu Slovenska v zahraničí

Konzultantka: Ing. Katarína Cséfalvayová, PhD.

Oponentka: doc. PhDr. Marta Zágoršeková, CSc. 

 

Na pôde FMV sa uskutočnilo prvé medzifakultné kolo za účasti prvých troch víťazov fakultných kôl z FMV EU v Bratislave a FPVaMV UMB v Banskej Bystrici

 

Víťazi medzifakultného kola „ŠVOČ“ 2015/2016

1. miesto: Bc. Ladislav Ostroha 

Názov práce: Horizontálne nerovnosti: nový fenomén vo výskume konfliktov

FPVaMV UMB v Banskej Bystrici


2. miesto: Bc. Ivana Sotáková

Názov práce: Postavenie Ruskej federácie na svetových trhoch s neenergetickými komoditami

FMV EU v Bratislave


3. miesto: Martina Kúkelová

Názov práce: Predsedníctvo SR v Rade EÚ ako príležitosť pre prezentáciu Slovenska v zahraničí

FMV EU v Bratislave