Volebnej komisii FMV EUBA k voľbám do Akademického senátu FMV EUBA za zamestnaneckú časť doručili štyria zamestnanci FMV 12 návrhov na kandidátov za člena AS FMV EUBA na funkčné obdobie od 1. 11. 2023 do 31. 10. 2027. Doručené návrhy spĺňajú podmienky schválené vo Vyhláške o pravidlách, termínoch prípravy a priebehu volieb kandidátov na členov Akademického senátu Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave za zamestnaneckú časť akademickej obce FMV EU v Bratislave:

a. Za kandidáta do AS EU v Bratislave za zamestnaneckú časť akademickej obce FMV EU v Bratislave môže byť navrhnutý iba člen AO FMV EU v Bratislave.

b. S prijatím kandidatúry musí navrhnutý kandidát vyjadriť písomný súhlas.

Členovia volebnej komisie skonštatovali, že všetkých 6 návrhov spĺňa podmienky stanovené vo Vyhláške o pravidlách, termínoch prípravy a priebehu volieb kandidátov na členov Akademického senátu Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave za zamestnaneckú časť akademickej obce FMV EU v Bratislave a to:

• Návrhy odovzdali členovia akademickej obce FMV EU v Bratislave v stanovenej lehote.
  • Návrhy obsahujú údaje o navrhovateľovi a súhlas navrhovaného kandidáta na člena AS FMV EUBA podľa prílohy č. 1 a č. 2 Vyhlášky o pravidlách, termínoch prípravy a priebehu volieb kandidátov na členov Akademického senátu Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave za zamestnaneckú časť akademickej obce FMV EU v Bratislave.
  • Volebná komisia sa jednomyseľne zhodla, že návrhy na kandidátov za členov AS FMV EUBA môžu byť zverejnené v zmysle Vyhlášky o pravidlách, termínoch prípravy a priebehu volieb kandidátov na členov Akademického senátu Fakulty medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave za zamestnaneckú časť akademickej obce FMV EU v Bratislave.

Navrhovaní kandidáti:

• Katedra medzinárodných ekonomických vzťahov a hospodárskej diplomacie:

Navrhnutí kandidáti: doc. Ing. Martin Grešš, PhD. –  2 navrhovatelia

Ing. Leonid Raneta, PhD. –  2 navrhovatelia

Katedra volí 2 členov do AS FMV EU v Bratislave.

• Katedra medzinárodných politických vzťahov:

Navrhnutí kandidáti: doc. PhDr. Ľubomír Čech, CSc. – 2 navrhovatelia

PhDr. Peter Csányi, PhD.  – 1 navrhovateľ

Katedra volí 2 členov do AS FMV EU v Bratislave.

• Katedra medzinárodného práva:

Navrhnutá kandidátka: Dr. habil. JUDr. Ing. Katarína Brocková, PhD., LL.M – 2 navrhovatelia

Katedra volí 1 člena do AS FMV EU v Bratislave.

• Nepedagogickí odborní a administratívni zamestnanci s vysokoškolským vzdelaním aspoň prvého stupňa zaradení na fakulte v pracovnom pomere na ustanovený pracovný čas:

Navrhnutá kandidátka: Mgr. Ivana Antošová – 3 navrhovatelia

Zamestnanci volia 1 člena do AS FMV EU v Bratislave.

V Bratislave 28. 9. 2023

doc. Milan Kurucz, CSc.

predseda volebnej komisie na voľby

do AS FMV EUBA za zamestnaneckú časť