4. apríla sa už tradične v Aule Ekonomickej univerzity uskutočnil 16. ročník Modelovej konferencie Fakulty medzinárodných vzťahov.

Študenti 2. ročníka 2. stupňa boli počas akademického roka rozdelení do dvoch sekcií, politickej a ekonomickej, a z pozície zástupcov jednotlivých reprezentácií rokovali o aktuálnej situácii v súvislosti s ozbrojenými konfliktami 21. storočia. V Aule prezentovali otázky, ktoré vyvstali zo záverov ich rokovaní.

Pozvanie na samotné plenárne zasadnutie prijali pani štátna tajomníčka Ingrid Brocková, ktorá vyzdvihla bezprecedentný spôsob prepojenia Modelovej konferencie so súčasnou realitou. Svoj prejav predniesol aj pán Martin Nesirky, riaditeľ UNIS vo Viedni, ktorý načrtol aj ďalšie možnosti spolupráce s fakultou.

Hosťami politickej sekcie boli Jana Kobzová, Martin Kačo a Tomáš Valášek. V ekonomickej sekcii rokovali Lucia Rosiarová, Zdeňek Čech, Michal Horváth a Michal Lehuta. Predsedníčkou Modelovej konferencie 2023 bola Linda Anna Rusnáková, a sekcie prebiehali pod vedením Kataríny Strauszovej a Olivera Sýkoru. Plenárneho zasadnutia sa zúčastnilo približne 300 hostí.

Fakulta úprimne ďakuje všetkým zúčastneným, ale predovšetkým svojim študentom, na ktorých je právom hrdá.

DSC 0036dsc_0220.jpg

100D32007DSC 0080