MEUS je svetovo najautentickejšia simulácia rozhodovacieho procesu Európskej únie, ktorá sa uskutočňuje priamo v budove Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Na konferencii sa vždy stretne okolo 200 vysoko motivovaných študentov a mladých profesionálov, čo im dáva exkluzívnu príležitosť zažiť fungovanie Európskych inštitúcií priamo v priestoroch Európskeho parlamentu.

Na jeden týždeň majú účastníci možnosť vyskúšať si úlohu Poslancov Európskeho parlamentu, Ministrov Rady EÚ, novinárov, lobistov a tlmočníkov a diskutovať o dvoch kontroverzných reálnych legislatívnych návrhoch. Simulácia sa uskutoční 6. až 13. 4. 2019 a predmetom diskusií budú 3 témy: klimatická zmena, ochrana práv spotrebiteľov a európske voľby.


Simulácia nie je iba jedinečnou príležitosťou na získanie bezprostrednej skúsenosti zo zákulisí Európskeho parlamentu, ale aj skvelou cestou na zlepšenie si verejného vystupovania, debatných schopností a angličtiny! Okrem toho, získaš skvelú príležitosť stretnúť nových ľudí z celého sveta a zažiť nezabudnuteľný týždeň plný spoločenských aktivít!

 

Prihlasovanie bude ukončené 6. 1. 2019, takže neváhaj a prihlás sa cez tento odkaz:
https://meu-strasbourg.org/apply2019/

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.